Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN

8. edycja zawodów European Rover Challenge ERC 2022 w Kielcach

W najbliższy weekend (9–11 września) na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się 8. edycja zawodów European Rover Challenge ERC 2022. 30 drużyn z 10 krajów zmierzy się na specjalnie zaprojektowanym sztucznym torze marsjańskim podczas zawodów ERC 2022 o pulę nagród głównych w finale wydarzenia, która wynosi aż 5000 dolarów.
 
W tym roku wszyscy odwiedzający będą mogli dokładnie przyjrzeć się replice skafandra astronauty Neila Armstronga, który 21 lipca 1969 roku jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu.

Stali bywalcy zawodów European Rover Challenge wiedzą, że podczas ERC można na żywo uczestniczyć nie tylko w zawodach najlepszych studenckich łazików z całego świata, ale także odwiedzić strefę wystawców, w której prezentowane są eksperymenty naukowe. Można posterować łazikiem, a nawet wejść w wirtualną rzeczywistość! Równolegle, na auli głównej Politechniki Świętokrzyskiej odbywać się będą (transmitowane na żywo) interesujące debaty, prelekcje i spotkania z gośćmi specjalnymi.

Wśród najciekawszych paneli prowadzonych (w jęz. angielskim) w sobotę 10.09.2022 r. na Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej polecamy:
Building Space Economy and commercialize Science z udziałem: Albert Lewandowski; Krzysztof Kanawka; Inna Uwarowa; Red Boumghar (CEO & Founder of Parametry.ai, Libre Space Foundation); Julien Lamamy (iSpace); Savva Kerdemelidis (Crowd Funded Cures); Íñigo Estébanez de la Mata (Starburst Aerospace). Dyskusja będzie dotyczyła budowania modeli biznesowych dla projektów operujących na orbicie i na Księżycu w taki sposób, aby były one w stanie zarabiać i aby sektor prywatny mógł realnie rozwijać się wokół technologii kosmicznych.
Future of the space market labor z udziałem: Remco Timmermans, Artemis Westenberg, Maria Antonietta Perino, Andrea Merlo, Larie Cujko będzie prowadzony na żywo ze studia Mars Yard na temat spraw związanych z rozwojem rynku pracy, tworzeniem się nowych zawodów. Kluczowym pytaniem jest: jakie kompetencje powinno rozwijać następne pokolenie w związku z rozwojem technologii kosmicznych.
How to make business on Space Technologies? i Financing in the space industry oraz debaty wokół rozwoju przemysłu kosmicznego oraz źródeł jego finansowania.
 
W niedzielę, 11.50, w Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej będzie można wziąć udział w panelu: Start(up) w sektorze kosmicznym – dla małych i dużych firm.

Na stoisku Miasta Kielce zaprezentuje się Urząd Miasta Kielce oraz miejskie instytucje. W piątek Energetyczne Centrum Nauki zaprezentuje roboty edukacyjne - ozoboty i photony oraz zorganizuje quiz dla odwiedzających stoisko. Natmiast w sobotę (10 września, godz. 11:00-14:00) Zespół Szkół Elektrycznych i w niedzielę (11 września, godz. 11:00-14:00) Zespół Szkół Informatycznych pokażą jak dużą frajdę daje budowa robotów. Na zestawach zakupionych w ramach projektu „Wysokiej jakości kwalifikacje i staże zawodowe kluczem do sukcesu w branży IT” odbędą się pokazy konturowania kilku robotów z zestawów Lego. 


Wstęp na wydarzenie i towarzyszącą mu Strefę Inspiracji jest bezpłatny.

Zawody łazików i Strefa Inspiracji będą dostępne dla odwiedzających codziennie (09–11 września 2022, od piątku do niedzieli) w godzinach 10.00–17.00 na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Szczegółowy program ERC jest dostępny pod linkiem: https://roverchallenge.eu/strefa-inspiracji-2022/program-wydarzenia-atrakcje/

Kielce_ERC_2021_IMG_9343_Fot_L_Zarzycki_x

« Wróć

Inwestuj w Kielcach