Jednak wydarzenie to to nie tylko zmagania najlepszych konstruktorów robotów marsjańskich na świecie… I choć to właśnie ich specjalistyczne umiejętności poruszania się po torze marsjańskim – w odwzorowanych tu w Kielcach warunkach takich, jak na Czerwonej Planecie będą obiektem największego zainteresowania, to wydarzenia dodatkowe, jak niedziela poświęcona w całości strefie biznesu, przyciągną uwagę gości.
ERC2021 to weekend gwarantujący emocje wszystkim – od najmniejszych miłośników kosmosu, marzących o karierze astronauty przedszkolaków, poprzez zgłębiających świat nowych technologii studentów kierunków automatyki i robotyki, po przedstawicieli świata biznesu, dla których liczy się budowanie marki, networkingi kooperacja.
Łącząc pracę z pasją, proponujemy weekend z kosmicznymi technologiami, atrakcyjny dla całej rodziny. 10 września meldujcie się na stracie ERC familijnie – wybierając z galaktyki atrakcji to, co chcecie. Czy będzie to strefa inspiracji? Technologie kosmiczne dla Ziemi? A może jednak wspólne konstruowanie domowego łazika marsjańskiego? (Tak, będzie to możliwe! Napęd? Zabierzcie gumkę recepturkę, a reszty dowiecie się na miejscu 😊)
Szczególnej uwadze polecamy oczywiście coś z naszego lokalnego świata. Wykład pt. „Jak rozwinąć kosmiczny biznes w mieście poniżej 200 tys. mieszkańców” poprowadzą Dominik Pierzak i Marcin Malicki z Activtek Polska, innowacyjnej firmy z Kielc, twórcy jedynej na świecie aktywnej Technologii RCI ActivePure® usuwającej groźne dla zdrowia wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie czy alergeny.
Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia, gośćmi specjalnymi oraz zaplanowanymi wydarzeniami towarzyszącymi - https://roverchallenge.eu/erc2021-bedzie-sie-dzialo-atrakcje-zaproszeni-goscie-transmisja/ .
European Rover Challenge - www.roverchallenge.eu
European Rover Challenge to wydarzenie, podczas którego drużyny z całego świata rywalizują ze sobą na specjalnym marsjańskim torze (tzw. Mars Yard). Po raz pierwszy w historii zawodnicy ERC wystartują w dwóch formułach: stacjonarnej (ON-SITE) i zdalnej (REMOTE). Drużyny, które będą rywalizować na miejscu w Kielcach, wykorzystają zaprojektowany przez siebie łazik, by zmierzyć się z zadaniami wzorowanymi na wyzwaniach, przed jakimi stoją roboty w prawdziwych misjach marsjańskich. Zawodnicy biorący udział w formule zdalnej, do realizacji wyzwań staną przy pomocy łazika Leo, zaprojektowanego przez polski start-up. Dzięki możliwości sterowania robotem z dowolnego miejsca na świecie drużyny mają możliwość jeszcze bardziej precyzyjnego odwzorowania pracy inżynierów największych światowych agencji kosmicznych – ESA oraz NASA. W tym roku do finałowego etapu konkursu zakwalifikowało się niemal 40 drużyn.
Wydarzenie dostępne będzie stacjonarnie na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach w dniach 10–12 września 2021. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przyjdź i zobacz łaziki marsjańskie z całego świata na własne oczy! Poznaj naszych wystawców, weź udział w warsztatach i eksperymentach naukowych.
Jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji jest Mars Yard, czyli marsjański tor będący areną zmagań dla zawodników. Organizatorzy zdecydowali, że w tym roku w Kielcach powstanie największy na świecie, niemal dwumetrowy wulkan marsjański. Precyzyjne odtworzenie geologicznej historii gleby obszaru Elysium Planitia sprawia, że kielecki projekt będzie jedyną tego typu instalacją na świecie.